Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies

Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Kupiłem 3\4kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26zł. kilogram...

Autor: monika0000147, 2011-03-07 19:14:55
Dodaj do:
Kupiłem 3\4kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26zł. kilogram szynki kosztował 18,20zł. ile kosztował kilogram sera

Rozwiązania (1)

Autor: paulla1020
4
dodano: 2011-03-08 18:36:01
szynka:
18,20 zł=1 kg= 100 dag
1,82 zł= 10 dag
1,82* 3= 5,46 zł
5,46 zł= 30 dag
11,26zł - 5,46zł= 5,80zł

2.
Cennik:
1kg szynki - 18,20zł

kupił:
30dag szynki = 0,3 kg
⅖ kg sera = 0,4kg

1kg - 18,20zł
0,3kg - x
x = 0,3kg * 18,20zł
x = 5,46zł

Cena 0,4 kg sera:
11,26zł - 5,46zł = 5,8zł

0,4kg - 5,8zł
1kg - x
x = 1kg * 5,8zł : 0,4kg
x = 14,50zł

Odp. Kilogram sera kosztował 14,50zł
Dodaj rozwiązanie
AEGEE - Logo
...

Twoja przeglądarka
blokuje reklamy


Drogi użytkowniku,
Dziękujemy Ci że nadal nas odwiedzasz. Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie. Dzięki odblokowaniu adblocka jesteśmy w stanie nadal funkcjonować i pomagać naszej społeczności.

Dzięki za wsparcie!

To okno zostanie zakmięte za 10 sek