Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Potrzebuje Na Dziś Wymień zastosowania mapy...

Autor: -myszka68-, 2011-02-17 19:54:42
Dodaj do:
Potrzebuje Na Dziś
Wymień zastosowania mapy :
Poziomnicowej>>>
Topograficznej>>>
Poziomnicowej barwnej>>

Rozwiązania (2)

Autor: katarzyna
7
dodano: 2011-02-23 16:14:53
- Mapa poziomicowa to taka na której rzeźbę terenu przedstawiono za pomocą poziomic. Obecnie mapy tego rodzaju stosuje się najczęściej do prezentacji wysokości. Główną zaletą metody poziomicowej jest możliwość odczytania wysokości bezwzględnych, oraz wysokości względnych.
- Z Mapy topograficzne sporządza się w bardzo dużych skalach na podstawie szczegółowych pomiarów terenowych.Można się z nich dowiedzieć , gdzie znajdują się na przykład zakłady przemysłowe , lasy czy budynki.
- Mapa hipsometryczna (poziomicowa barwna) - mapa ogólnogeograficzna, na której przy pomocy poziomic i barw między nimi zawartych jest odwzorowane ukształtowanie powierzchni lądu. Mapa hipsometryczna przedstawia wybrane wysokości oraz plastycznie obrazuje układ nizin, wyżyn i gór. Na szczegółowych mapach hipsometrycznych (małych terenów) można odczytać wypukłe formy terenu (pagórki, wzgórza i góry), oraz formy wklęsłe (doliny i nawet małe kotliny).
Autor: wika1234566
50
dodano: 2011-03-28 19:41:14
właśnie :P
Dodaj rozwiązanie
AEGEE - Logo