Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Napisze wypracowanie na temat"Bo Pan Kleks potrafi...

Autor: sandra11, 2012-01-05 13:23:04
Dodaj do:
Napisze wypracowanie na temat"Bo Pan Kleks potrafi wszystko"wykorzystując poniższe pytania:
1.Kim był Ambroży Kleks?
2.Jak wyglądał profesor?
3.W co najczęściej się ubierał?
4.Jak Pan Kleks bawił uczniów?
5.Jakie cechy charakteru pana kleksa sprawiły że był niezwykłą osobą?
6.Jak uczył żyć?
7.Dlaczego warto było poznać pana Kleksa?

Rozwiązania (1)

Autor: dominika326598741
1
dodano: 2014-04-23 20:39:31
Głównym bohaterem utworu Jana Brzechwy pt. „Akademia pana Kleksa” jest Ambroży Kleks.
Jest to mężczyzna średniego wzrostu, ale nie wiadomo czy jest gruby, czy chudy, ponieważ cały „tonie” w swoim ubraniu. Ubiera się w luźne rzeczy i dlatego czasem, a zwłaszcza podczas wiatru jego spodnie wyglądają jak balon. Nosi niezwykle obszerny, długi surdut koloru czekoladowego lub bordowego i aksamitną, cytrynową kamizelkę. Szczególną osobliwość stroju pana Kleksa stanowią kieszenie, których ma niezliczoną ilość.Włosy ma wszystkich kolorów tęczy, a bujną brodę czarną jak smoła. Na twarzy ma pełno kolorowych piegów, które daje swoim za dobrą naukę lub za bohaterskie czyny. Pan Ambroży ma bardzo pogodne i miłe usposobienie. Można powiedzieć, że jest trochę beztroski, ale zawsze znajdzie rozwiązanie każdego problemu. Jest bardzo miły. Chociaż czasem zachowuje się jak dziecko, jest człowiekiem poważnym i można na nim polegać.
Pan Kleks jest osobą bardzo uzdolnioną. Może zawsze z całą dokładnością określić kto, kiedy i o czym myślał, może usiąść na krześle, które powinno być ale, którego wcale nie ma, może z małych przedmiotów robić duże i odwrotnie i na dodatek potrafi unosić się w powietrzu, jakby był balonem.
Myślę, że pan Kleks to bardzo dobry człowiek. Gdyby wszyscy ludzie byli tacy, świat byłby lepszy.
Dodaj rozwiązanie
AEGEE - Logo