Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

1. Przeczytaj tekst źródłowy i wykonaj polecenia. W związku z...

Autor: nataleczka1996, 2012-11-20 20:43:23
Dodaj do:
1. Przeczytaj tekst źródłowy i wykonaj polecenia.

W związku z tragicznym wypadkiem lotniczym, który miał miejsce w dniu 10 kwietnia 2010r pod Smoleńskiem, dla upamiętnienia ofiar tej tragedii łącząc sie w bólu z ich rodzinami i bliskimi Rada Ministrów uchwala, co nastepuje:
$1. Zarządza się jako wyraz żałoby na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej dwuminutową ciszę w dniu 11 kwietnia 2010 o godz. 12.00 oraz w dniu ceremonii pogrzebowej Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w momencie jej rozpoczęcia.
$2. Rada Ministrów zwraca się do władz państwowych, samorządowych, organizacji społecznych i zawodowych oraz innych podmiotów i instytucji, jak również do obywateli Rzeczpospolitej Polskiej, o uczczenie ofiar tragicznego wypadku lotniczego pod Smoleńskiem dwuminutową ciszą zgodnie z $1.
$3.Rada Ministrów zwraca sie z apelem do stacji radiowych i telewizyjnych oraz prasy o upamiętnienie ofiar wypadku w dniu 11 kwietnia 2010 oraz w dniu ceremonii pogrzebowej Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.
$4. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia i podlega ogłoszeniu

Prezes rady ministrów D.Tusk


a)Odpowiedz, jakiego rodzaju aktem prawnym jest powyższa uchwała Rady Ministrów w świetle Konstytucji RP.
b)Wyjaśnij, czy akt ten wpływa na sytuację prawną obywateli. Uzasadnij swoją odpowiedź.
c)Wytłumacz, z czego wynikają różnice między sfromułowaniami zawartymi w paragrafie 1 (zarzadza się [...]) oraz w paragrafach 2 i 3 (rada ministrów zwraca się [..] o uczczenie [..], Rada Ministrów zwraca się z apelem [..] o upamiętnienie [..])

Rozwiązania (0)

Dodaj rozwiązanie
AEGEE - Logo