Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

1.Dlaczego w doświadczeniu Jolly'ego dodatkowy odważnik służacy...

Autor: aleeee99, 2015-11-09 16:39:36
Dodaj do:
1.Dlaczego w doświadczeniu Jolly'ego dodatkowy odważnik służacy do utrzymania szal w równowadze położono na górnej szalce , a nie dolnej ?
2.Jak i ile razy zmieniłaby się siła wzajemnego odddziaływania między ziemią i księżecem , gdyby Ksiezyc mial dwa razy wieksza mase i znajdowal sie 2 razy dalej od ziemii ?

3.Ile wynosilby Twoj ciezar na ksiezycu?Masa ksiezyca jest 81 razy mniejsza od masy ziemii , a promien Ksiezyca jest 3,66 razy mniejszy od promienia ziemii ?

4.Przyjmujac ze Ziemia obiega Slonce po orbicie kolowej o promieniu 149,5 miliona km w czasie 365,256 dob , oblicz mase slonca .

5.Na jakiej wysokosci ponad powierzchnia Ziemii przyspieszenie grawitacyjne ag jest rowne polowie przyspieszenia na powierzchni Ziemi ? Promien Ziemi to R=6378 km

6.Satelita o masie 2000 kg krazy po orbicie przebiegajacej na wysokosci h=R nad powierzchnia Ziemii . Jezeli przyjmniemy przyspieszenie grawitacyjne na powierzchnii Ziemii g=10 m/s2 , to ile wynosi siła grawitacji dzialajaca na staleite ?

Odkrywamy na nowo . Fizyka 1 szkoły ponadgimnazjalne zakres podstawowy
zadania 1-6 str 36

Proszę o szybką odpowiedź !!

Rozwiązania (0)

Dodaj rozwiązanie
AEGEE - Logo